Opformeringsbesætninger

Vi laver moderdyr til de kommende slagtedyr

 

Bedrift Navn Adresse BY Telefon Mail
Avlscenter Dalsgaard Jørgen og Dorte Dalsgaard

 

Lyngtoften 15, Lem  

 

7860 Spøttrup

97568104  jd@avlscenterdalsgaard.dk
Brandmosegaard Poul Erik Jeppesen

 

Vivsøvej 4, Sebstrup

 

7800 Skive 97544222  poj@post12.tele.dk

 

Dortheasminde

 

Lone og Søren Kjær Poulsen

Gelballevej 56

6640 Lunderskov 40135188 skp@gelballe.dk
Eskegaard I/S Jørgen og Erik Schultz

 

Møllegyden 9, Ll. Anslet

 

6100 Haderslev 74566576  jorgen@eskegaard.dk
Foersom Genetik Arne Damgaard

 

Lynggaardsvej 2

 

6880 Tarm 97373020  arne@foersom-genetik.dk
Fuglsang Susanne & Bent Jeppesen Thybjergvej 204

 

4160 Herlufmagle

 

57647182  tybjerggaard@tybjerggaard.dk

 

Grubegaard I/S

 

Hans Erik & Jakob Smidt Hovslundvej 34, Hoptrup

6100 Haderslev

74575610 grubegaard@mail.tele.dk
Gyvelhøjgaard Kim W. Hansen

Nørreåvej 27

8830 Tjele 86654113 kim@8830.dk
Holmegård Hugo Skov Jakobsen

 

Faldsledvej 37, Håstrup

 

5600 Faaborg 62681035  holmegrd@post10.tele.dk
Hvinderupløkke Holger Callø Favstrupvej 17A

 

6070 Christiansfeld

 

74562856  calloe@christiansfeld.tv

 

Hønsnapgaard

 

Charlotte Duus Christensen

Bygaden 15

Hønsnap

6340 Kruså

74608777 mail@cduus.com
Håstrupgaard Esben Graff

 

Håstrupgårdsvej 8

 

7000 Fredericia 20783591  haastrupgaard@haastrupgaard.dk
Kibsdal Bo Kibsdal

 

Mustedvej 61, Hellum

 

9740 Jerslev 98834111  kibsdal@kibsdal.dk
Kirketerp Per Kirketerp

 

Hørmestedvej 130

 

9870 Sindal 98935372  per_kirk@post8.tele.dk

 

Kongstedgård

 

Jes & Lone Phillipsen

Overbyvej 37

6094 Hejls 75575858 stald@kongstedgaard.dk

Kongestensgaard

Ulrik Olsen

Kongestensvej 24

4400 Kalundborg 40818743 ulrik@lyko.dk

Langager

Claus Petersen

Langagervej 70

6100 Haderslev 61107023 langager70@outlook.dk

 

Lundegaard

 

Søren Østergaard

Ørtoftvej 29

9300 Sæby 98461030 lundegaard@lundegaard-opf.dk
Lykkensgaard Ulrik Olsen Elledevej 95

 

4400 Kalundborg

 

40818743  ulrik@lyko.dk
Mjelsgaard Paul B. Christiansen Solbjerggaard 1 

 

6430 Nordborg

 

74491500  solbjerggaard@c.dk
Molsgaard Jørgen Gade Nielsen Søndenom 3, Emb

 

7990 Øster Assels

 

97762376  jgn@karby.dk
Munkbro Jacob Søndergaard Skals Munkbrovej 8

 

7500 Holstebro

 

97435037   munkbro@munkbro.dk
Maaling Claus Petersen

 

Skeldemark 10

 

6310 Broager 24932023  maaling@maaling.com

 

Skelbæk

 

Jens Schultz

Humlefægyde 32, Aller

6070 Christiansfeld 74561293

skelbaek@skelbaek.com

Skovhave

Jørgen Walz Jørgensen

Møllegade 99

6430 Nordborg 20291360

jj@skovhave-is.dk

 

Rosvang

 

Jørgen Holm Westergaard Rosvangvej 34 7700 Thisted  24988474 stald@rosvang.dk
Trøllundgaard Jens Bigum & Rene Hansen Arnakvej 30 8270 Højbjer  20611157 trollundgaard@trollundgaard.dk
Vester Kjærgaard Lisbeth Biltoft Hansen

 

Brandevej 44, Thyregod

 

7323 Give 75734343  lbh@vesterkjaergaard.dk
Volsgaard Tommy Volsgaard Skjernvej 228

 

7500 Holstebro

 

97386153  tommy@volsgaard.eu

Opformeringsbesætninger

DANSK GENETIK
TIL HELE VERDEN

Dansk Svineavls medlemmer producerer verdens bedste avlsdyr som sælges i verden. Læs mere om hvilke metoder vi benytter.